Otwarcie wystawy pt. „100 Lat KS Unia Solec Kujawski 1924 – 2024”

Dnia 26 czerwca br. w siedzibie Muzeum Solca im. Księcia Przemysła otwarto nową wystawę czasową pt. „100 lat KS Unia Solec Kujawski”. Ekspozycja wpisuje się w program obchodów setnej rocznicy powstania zasłużonego dla naszego miasta klubu. Otwarcie wystawy uświetnili swoją obecnością obecni oraz byli zawodnicy i działacze Unii. Wśród gości znaleźli się także p. Aleksandra Szortyka, p. Zofia Rujner oraz p. Marian Kiciński – dzieci przedwojennych zawodników soleckiego klubu – Jana, Antoniego i Franciszka Kicińskich. Dzięki współpracy z KS Unia Solec Kujawski, a także dzięki uprzejmości byłych oraz obecnych członków klubu na wystawie można oglądać szeroką gamę sportowych pamiątek. Najstarsze z nich – dyplomy z lat 20. XX – zostały wywalczone przez zawodników sekcji lekkoatletycznej. Solecka Unia kojarzona jest przede wszystkim z meczami piłki nożnej, jednak przez lata laury dla klubu zdobywali jeszcze tenisiści stołowi, bokserzy, koszykarze, jeźdźcy czy wspomniani już lekkoatleci. Dodatkową atrakcją na wystawie są stroje sportowe w tym replika kompletu piłkarskiego z przełomu lat 20. i 30. XX wieku. Wystawę czasową pt. „100 lat KS Unia Solec Kujawski” będzie można oglądać do połowy września br.